Yaki Udon – japonské smažené nudle Udon

Yaki Udon – japonské smažené nudle Udon

Hledáte rychlou a zároveň jednoduchou večeři? Už nehledejte ve srovnání s yaki udon! Rozmixujte smažené v jednoduchém japonském koření, je to zubní náplň, chutná i na jídelním stole za dvacet minut!

Proč se našemu týmu líbí toto?

Yaki udon je tedy ve skutečnosti chutný a také opravdu rychlý na přípravu! Náš tým má rád křupavou strukturu nudlí udon a také trochu karamelizovanou chuť umami jednoduše pocházející z několika rychlých koření yaki udon.

Je to příjemné na večeři spolu se spoustou zbytků na oběd následující čas, stejně jako snadno upravit spolu s preferovaným zdravým proteinem nebo dokonce zkonzumovat zbývající zeleninu v lednici.

Co přesně je Yaki Udon?

Yaki udon (složený v japonštině jako 焼きうどん) je ve skutečnosti jídlo ze směsi smažených nudlí udon spolu se zdravými bílkovinami a zeleninou. Obvykle se nabízí spolu s velmi jemně nakrájeným vepřovým bříškem, ale lze jej snadno vytvořit také společně s hovězím masem, drůbeží, rybami a měkkýši nebo dokonce tofu.

Yaki znamená grilované, stejně jako udon popisuje design tlustých a křupavých japonských nudlí.

Yaki udon je ve skutečnosti velmi podobný jako yakisoba (焼きそば), stejně jako každé z nich jsou ve skutečnosti prominentní jídla na cestách, která objevíte na svatých místech, stejně jako zpoždění u silnic během japonských oslav.

Tam, kde se yakisoba ve skutečnosti typicky připravuje spolu s omáčkou yakisoba, se yaki udon ve skutečnosti připravuje spolu se snadným dochucováním sójové omáčky, benefitu i mirinu (stejně jako velké nabídky různých jiných japonských omáček, nicméně různé proporce, aby se vešly na soukromé jídlo! ). Spolu s vylepšením nabídky dashi a také katsuobushi pro další příchuť umami.

Yaki Udon

Komponenty

400 g nudlí udon připravených ke konzumaci, níže spolu s vlastními, ledovými nebo dokonce 280 g / 10 uncí sušených
200 g vepřového bříška nakrájeného na velmi jemné plátky i na plátky, pod slaninou, drůbeží stehno, hovězí maso, korýši nebo dokonce tofu
1 mrkev velmi jemně nakrájená na padesát procent měsíčků
1 cibule velmi jemně nakrájená na proužky
4 listy zelí za sebou přibližně rozkrájíme na malé kousky,
2 pečlivě nakrájené česneky
1 polévková lžíce posypu
2 lžíce sójové omáčky
2 lžíce mirinu
1 polévková lžíce výhoda přípravy jídla
2 lžičky dashi prášku
1 lžíce bonito vloček / katsuobushi
2 lžíce tuku

Obloha koncepty

kewpie majonéza
bonito vločky / katsuobushi
vločky z mořských řas / aonori
shichimi togarashi
vaječný žloutek
Pokyny

Chcete-li získat kořenící omáčku, zahrňte sójovou omáčku, mirin, přínos pro přípravu jídla, prášek dashi, stejně jako posyp a rozmixujte až do integrace.
2 lžíce sójové omáčky, 2 lžíce mirinu, 1 lžíce výhody přípravy jídla, 1 lžička dashi prášku, 2 lžíce posypu
Ve velké pánvi rozehřejte padesát procent tuku na nástroji s vyšší teplotou, poté přidejte česnek a krátce před vložením prasečího bříška smažte. Volitelné: Přidejte na prase vymáčknutí sodíku a pepře. Připravte na několik minut, dokud nezhnědne, a odstraňte z pánve.
2 česneky, 2 lžíce tuku, 200 g vepřového bříška
Vložte zbývající tuk přímo do pánve a přidejte cibuli a mrkev na teplém nástroji. Připravte, dokud cibule není skutečně průsvitná a mrkev skutečně změkne (asi 3 minuty).
1 cibule, 2 lžíce tuku, 1 mrkev
Zahrňte položky zelí a nechte je 1-2 minuty připravit. Vložte prase a česnekovou zadní část přímo do pánve.
4 listy zelí

Dejte na kořenící směs, stejně jako bonito vločky, poté přidejte nudle udon na vodítko. Postavte na chvíli nebo více poklici na pánvi směrem k tomu, aby udon nudle směrem k těžké páře změkly a poněkud. Důkladně promíchejte, aby se uvolnily, aniž by se nudle poškodily. Pokud se stále drží u sebe, můžete snadno přidat další polévkovou lžíci posypu na každou překážku a také vydatnou páru ještě jednou nebo vícekrát. Po uvolnění je všechny smíchejte se zeleninou a masem.
400 g nudlí udon, 1 lžíce bonito vloček / katsuobushi
Když je vaše omáčka skutečně úplně připravená a začala zůstat s nudlemi udon (asi 2-3 minuty), vyměňte teplou a hrajte!
Ozdobte spolu se všemi vašimi oblíbenými japonskými – majonézou kewpie, katsuobushi, vaječným shichimi togarashi a žloutkem.